Sångskolan på nätet erbjuder en  unik tjänst för dig som älskar sång och vill utveckla din röst.

Sång är något som de flesta älskar men ändå är det få människor som har ett gott självförtroende när det gäller sång, de flesta sångmetoder saknar också metoder för att stärka självförtroendet när det gäller sångförmågan. På Sångskolan vet vi att  både självförtroendet och uttrycket är lika  avgörande som att du lär dig en bra sångteknik, om du ska lyckas utvecklas som sångare.

Sångskolans metod bygger därför på tre lika viktiga delar:Sångskolan på nätets metod

Vi erbjuder ett 20-tal videolektioner, över 100 sångövningar med manlig eller kvinnlig försångare, både intalade instruktioner till varje sångövning och en övningsguide som hjälper dig med hur du på snabbaste bästa sätt utvecklar din sång. Undervisningen är uppbyggd steg för steg. För varje steg finns det två videolektioner där du lär dig förstå sångtekniken, hur du övar på bästa sätt och hur du ska utföra övningarna för att få bästa resultat.

Läs mer här om vad delarna i sångskolan innehåller och hur undervisningen är uppbyggd – klicka på länken.

Tveka inte utan prova redan idag sångskolans undervisning utan kostnad genom att beställa vår kostnadsfria E-bok.

Alla kan utveckla sin sång – det enda som behövs är att du lägger ner lite av din tid.

Lycka till med din sång!